• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Branşman Kaynağı

 

Kollektör Geçiş Parçası

aquatherm kollektör geçiş parçaları  40, 50, 63, 75, 90, 110, 125, 160, 200, 250, 315, 355, 400, 500, 630 mm dış çaplı borular için mevcuttur.

Kollektör geçiş parçaları sayesinde, kolaylıkla borudan tam istenilen yerden hat alınıp işlem yapılabilir.

Örneğin; inegal te kullanarak 2 veya daha fazla kaynak yapılması gerekirken yeni kollektör geçiş parçası sayesinde tek kaynak yeterlidir. Tesisatı özel matkap ucu ile delerek, istenilen yerden yeni bir hat almak mümkündür. Özel matkap ucu delme sırasında çapağı dışarı çıkardığı için hali hazırda kullanımda olan tesisatta bile uygulanabilmektedir.

Böylelikle malzemeden, işçilikten ve zamandan tasarruf sağlanmaktadır.

Kollektör geçiş parçaları alttaki alanlarda kullanılmaktadır:

-Sonradan alının branşmanlarda
-Dağıtıcılarda redüksiyon yedeği olarak
-Dikey hatlardaki kat dağıtımında

1.Kaynak yapmadan önce, kullanılan kaynak makinası ve aparatlarının “Füzyon Kaynağı Bölüm A” ’ ya  göre uygunluğu kontrol edilmelidir.


2.Öncelikle boruya aquatherm matkap ucu ile bir delik açılmalıdır.

Ürün Kod No: 50940-50960 (20mm-200mm arası tüm çaplarda mevcuttur).ÖNEMLİ! blue pipe OT boruların oksijen bariyeri tabakası green pipe kollektör traşlayıcısıyla (Kod No:50921-50928) traşlanır.

Bunun için kollektör traşlayıcısı açılmış olan deliğin içerisine yerleştirilir, oksijen bariyeri tabakası tamamen traşlanana kadar hafif baskıyla ve ufak hareketlerle 2- 3 kez sağa ve sola çevrilir.

Talaş ve diğer kirler, talaş temizleyici veya aquatherm temizleme mendilleri ile temizlenir. Temizlenmiş alanı ellemeyiniz ve tekrar kirlenmeye karşı koruyunuz.


3.Kaynak makinası / kollektör geçiş parçası paftası gerekli olan 260°C’ ye ulaşmış olmalıdır.


4.Kaynak yapılacak yerler temiz ve kuru olmalıdır.


5.Paftanın ucu, borunun delinen kısmının dış yüzeyini, tam kavrayacak şekilde oturtulur. Aynı anda kollektör geçiş parçası da, faturasına kadar paftanın diğer ucuna oturtulur. Bütün parçalardaki ısıtma süresi 30 saniye sürmektedir.


6.Kaynak makinesi aradan çekildikten hemen sonra, kollektör geçiş parçası yerine döndürülmeden dikkatli bir şekilde yerleştirilmeli ve bastırılmalıdır.

10 dakikalık bir soğuma süresinden sonra artık tamamıyla homojen bir birleşme oluşur. Branşman alma tekniği kullanılarak oluşturulan yeni te’ nin açıkta kalan ucuna, istenilirse füzyon kaynağı uygulanarak tesisat devam ettirilebilir.

Branşman alma tekniğiyle yapılan birleşme en yüksek sağlamlıktadır.

aquatherm ürünlerinin kaynağı için, özel olarak geliştirilmiş çeşitli kaynak makineleri ve aksamları mevcuttur. Araçlar kısmından bu ürünleri inceleyebilirsiniz. Aşağıda bir kaynak makinası ve içeriği örnek olarak verilmiştir.


aquatherm Kaynak Makinası (50347)


Kaynak makinasının sandığında bulunan aksamlar:

-Tezgah alt aksamı, kızakları ve kaynak ayarı

-Kızaklar (1 takım), boru ve ek parçalarının 25, 32, 40, 50, 63, 75, 90, 110, 125 mm çapları için 8 adet kızak içermektedir.

-50, 63, 75, 90, 110, 125 mm’ deki çaplar için aquatherm kaynak aksamı ve paftası

-50341 kod numaralı kaynak makinası

-Allen anahtarı

-Isı ölçüm kalemi

-Montaj kitapçığı

aquatherm kaynak makinası, özel olarak sabit bir şekilde 50-125 mm arasındaki boruların kaynatılması için yapılmıştır. Bu araç ile zor tesisat parçalarının bile kolayca ön montajı yapılabilmektedir. Bununla birlikte makinanın içinde bulunan kol işin akışını kolaylaştırır.

 
youjizz xbxx xvideis xxnx.link spankbang.cc